Бібліофест

Централізована бібліотечна система (м.Тернопіль)


Бібліофест

Фестиваль, який об’єднав тих, хто любить читати, творить українську книгу і популяризує її. У дванадцяти тернопільських бібліотеках проходять майстер-класи, творчі зустрічі, презентації книг, зустрічі з видавцями, представлення інноваційних проектів. Такий захід – це хороша нагода показати, як змінюється життя у тернопільських бібліотеках, де тепер діє етно-центр, бібліотека-музей національноїї ляльки, бібліотека-музей «Літературне Тернопілля», еко-бібліотека, урбан бібліотека, центр коронації слова, арт-хол тощо.

16 грудня 2011 року в Українському домі «Перемога» вперше в Україні відбувся «Бібліофест»

Кожен із 12 закладів розповідав про найцікавіші моменти бібліотечного життя. Подарунки кращим читачам, почесні грамоти за співпрацю з бібліотеками письменникам, креативи, пісні і танці.

На “Бібліофест” прийшли кількасот читачів бібліотек. Більшість із них діти, однак багато серед них і дорослих бібліоманів. На імпровізованій сцені школярі-читачі однієї з бібліотек показували вертеп. Трохи далі – стенд із гігантською книжкою. Вона близько двох метрів довжиною, а її сторінки із цупкого картону.

Бібліофест ІІ


Фестиваль присвячений Всеукраїнському Дню бібліотек, який відзначаємо 30 вересня.

Розпочася «Бібліофест ІІ» 26 вересня костюмованим парадом казкових героїв, який готувала кожна із бібліотек міста. 


Серед яскравого натовпу були, як зовсім маленькі дітки, так і дорослі. Усі вони – читачі міських бібліотек. Кожен із присутніх вибрав героя собі до вподоби. Урочисто відкрив парад та привітав усіх його учасників відомий казкар Сашко Лірник. “Дуже приємно, що діти сьогодні не просто прийшли на такий захід, а ще й виготовили для нього костюми, – відзначив київський гість. – А я для них підготував мультфільм про Тернопіль. Це легенда про дорогу, про тернову квітку. На такий мультфільм мене надихнуло ваше місто, яке я вперше відвідав минулого року, і яке мені дуже сподобалося”. Учасників параду також вітав Ансамбль мажореток палацу культури “Березіль” та Тернопільський муніціпальний духовий оркестр “Оркестра Волі”. Завершився піший похід в Українському домі “Перемога”. Там діти слухали казки Сашка Лірника та дивилися виставу від лялькового театру “ДеСаВі”. Наступні два дні святкові заходи тривали у всіх бібліотеках міста.

Центральна дитяча бібліотека та зокрема автор проекту Ірина Мацко отримала рекорд «Найбільша рукотворна книга».

Під час фестивалю нагородили письменників, які найчастіше зустрічалися з читачами, і найактивніших читачів, а також представили арт-буки.

 

Бібліофест ІІІ

У  книгозбірнях міста відбулися понад 50 зустрічей із письменниками, а також майстер-класів, презентацій, музичних вечорів. Читачі особисто поспілкувалися із Володимиром Морозом, Галиною Шулим, Богданом Бастюком, Надією Гербіш, Дарією Чубатою, Валентиною Семеняк-Штангей, Євгеном Безкоровайним, Сергієм Сірим, Лесею Вознюк, Ніною Фіалко, Мартою Чопик, Ігорем Бережним та іншими.

Окрім того, 25 вересня в Центральній дитячій бібліотеці відбулося нагородження переможців конкурсу «Найкращий читайлик літа» (2-4 класи), наступного дня в Українському домі «Перемога» відзначили кращих читачів року і власників найоригінальніших костюмів. Представники Центру творчості для дітей і юнацтва вчили всіх бажаючих мистецтву паперової пластики і бісероплетіння. Цікавими були майстер-класи від лялькарок Ольги Гасай і Зоряни Удич та відомого карикатуриста Миколи Дмітруха

В Українському домі «Перемога» можна було дізнатися про особливості творчого процесу від найкасовішого письменника сьогодення Мирослава Дочинця. Наступного дня там же всі бажаючі отримали можливість поспілкуватися із Володимиром Лисом, Надією Гуменюк і Сергієм Лисом.

 

 

Бібліофест IV «Українська героїка»

Підтвердили свою участь у цьому заході представники видавництва «Старого лева», більше 25 письменників зі Львова та Тернополя.

«Фестиваль, зважаючи на цьогорічну ситуацію в Україні, буде мати назву «Бібліофест Українська героїка». Усі заходи спрямовані на донесення значимості української книги для дітей та дорослих, - розповідає начальник управління культури та мистецтв міськради Олександр Смик. – Кожен такий фестиваль має свою особливість, а цього року їх буде декілька. Насамперед, ми організовуємо у місті бібліотеку української книги, а також у рамках фестивалю будемо проводити збір підписів для звернення до Президента України Петра Порошенка, щоб День українського війська відзначали в Україні на Покрову».

Що ж до програми фестивалю, то це будуть зустрічі з письменниками, майстер-класи, виставка дитячих малюнків, презентація нової книжки Христини Лукащук «Казка про Майдан» і т.д.

 

Бібліофест V «До Європи - з книгою!»


Десятки зустрічей з тернопільськими авторами, автограф-сесії і літературні читання. Тернопіль на два дні став центром літературного життя.  Фестиваль відбувався вп'яте і пройшов під гаслом «До Європи - з книгою!».

 Фестивальні зустрічі  в усіх книгозбірнях, були заходи і для дітей, і для дорослих. Протягом трьох днів на тернополян чекали понад 70 літературних заходів. Розпочався фестиваль з краєзнавчого музею. Там же презентували унікальну виставку Юрія Храпая, де представлено видатні манускрипти ХIV століття.

МАРІЯ ГУДИМА, голова ГО «Тернопільські дні моди»:

«На цій виставці вперше презентовано видатні манускрипти ХIV століття, які створені на Галицько-Волинських землях. Ця виставка займає дуже велику площу, вона має дуже багато матеріалів. Там вона може розміщуватися на 150-200 м². Ми в краєзнавчому музеї максимально спробуємо показати тернополянам те, що можна буде привезти і те, що можна буде показати».

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови Тернополя:

«Тільки Президент держави може торкнутися Пересопницького Євангеліє. У кожного тернополянина буде така можливість деякі листки з Пересопницького Євангеліє… Це – людина, яка їх реставрує. Він буде присутній на відкритті виставки. З ним можна буде поспілкуватися».

З-поміж усього різноманіття подій, відвідувачів чекали презентації книжок і зустрічі з авторами.

В Українському Домі «Перемога» Ліля Кобільник співала пісні на вірші Ліни Костенко.

МАРІЯ ГУДИМА, голова ГО «Тернопільські дні моди»:

«Буде творча зустріч із народною артисткою України, лауреатом державної премії імені Т. Шевченка Ларисою Кадочніковою. Але це не просто творча зустріч. Це – ювілейний перегляд фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Будуть представники з Кіностудії Довженка і будуть громадські діячі відомі в Україні. Це буде такий ювілейний вечір свого роду, де можна буде поспілкуватися з багатьма людьми».

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови Тернополя:

«Це не просто буде перформанс. Це буде показ за запрошеннями вільними. У доступі вони будуть вільні, безкоштовно. Їх можна буде просто взяти в «Палаці Кіно» для всіх бажаючих. І я гадаю, що це буде своєрідний такий форум інтеліґенції нашого міста».

Презентація арт-буків ЦБС «Рукотворні книги: унікальність та неповторність», екскурсії бібліотекою для першокурсників «Читай! Формат не має значення!», читацький форум «Часу не гаймо – книгу читаймо!» за участю видавництва «Богдан» і місцевих літераторів, та ще багато різних і цікавих заходів.

 

Бібліофест VI «Читаємо! Фформат не має значення»


 


«Бібліофест» відбувається у Тернополі шостий раз. Це унікальний фестиваль, який об’єднує творчих людей. Упродовж трьох днів заплановано майже півсотні літературних заходів.

У програмі фестивалю – авторське читання, екскурсії у бібліотеки та музеї, презентації книг та години фототерапії. Зустрічі з письменниками, книжкові шоу, круглі столи, презентації. Серед родзинок цьогорічного фестивалю відкриття арт-холу «Тернопіль читає» та нової бібліотеки. Щодо літературних зустрічей, то ми робимо акцент на тернопільських авторів. Хочемо, щоб наші автори ставали більш знані. Всі ці заходи спрямовані насамперед на популяризацію читання книг.

Літературний арт-хол

До центральної бібліотеки  міста, що на Руській, 31 тепер веде арт-хол. Завдяки креативу чотирнадцятьох юних волонтерів-художників — студентів Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу, які працювали над проектом два тижні на стінах з’явилися шафи з книгами у затишній кімнаті, вулиці Тернополя і навіть уява людини, що читає книжку. Зображення супроводжують цитати відомих тернопільських письменників: Володимира Вихруща, Бориса Демкова, Олега Германа, Петра Сороки,  Володимира Барни. Художників, які долучились до розпису стін арт-холу нагородили грамотами.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв

«На початку «Бібліофесту» я хотів би слова вдячності, перш за все, висловити тим людям, які зробили ось цю арку і просто своєю роботою, своїм баченням, зробили маленький ще арт-хол, де не тільки показали, власне, свою творчість, а згадали про те, що «Бібліофест» завжди проводиться спільно з Національною спілкою письменників України. Це вперше в Україні, коли письменників місцевих так вшановують».

«Книжка може бути і в друкованому варіанті, і в електронному. Вона може бути арт-книгою і може бути нанесена у вигляді гратажа на стінах. Задумом було пропагувати своїх письменників тернопільських. Малювали так, щоби показати, наскільки Тернопіль красивий і які тут талановиті люди», —директор Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Світлана Козелко.

Протягом ««Бібліофесту-VI» відбулися 52 заходи. А це — своєрідний марафон. Зокрема у новоствореному літературному арт-холі молодь збиралася на «Надвечір’я в бібліотеці», учасники зустрічі читали поезію, прозу, були реп, танці, драйв, спілкування і кава.

«Відходимо від того формату, що ми працюємо до вісімнадцятої. Хочемо показати: після робочого дня можемо бути зовсім іншими. Тому наш «Бібліофест» відбувається під гаслом «Читаємо! Формат немає значення» - Світлана Козелко.

Центр Коронації слова

«За доволі короткий час – а це два тижні, бібліотекарі зуміли зробити нереальне: кімнату перетворили на простору й затишну світлицю. Наповнили її наочним матеріалом: стендами із світлинами тернопільських переможців (а їх 22 за шістнадцять років конкурсу), розмістили книжковий стелаж із книгами переможців, буклети з іменитого конкурсу, який люб’язно надали письменники. Ліворуч, у куті, фортепіано. Праворуч – камін, вишукані підсвічники, розкішні квіти. І все це – руками бібліотекарів: Ольги Коненко, Наталі Паланіч, Любові Горох, Ольги Рудик, Анжеліки Соколюк, Людмили Онукевич, Люби Малецької. Зізнаюсь щиро, читачам цієї книгозбірні неймовірно пощастило, адже тут працює талановита поетеса, член НСПУ, лауреат літературної премії ім. Степана Будного – Любов Малецька, яку ще називають душею колективу», – розповідає Валентина Семеняк.

Центр Коронації слова наразі єдиний в Україні. Ідея належить Олександру Смику та Богдану Мельничуку. Створений Центр започатковує нове, цікаве, насичене подіями життя: літературно-мистецькі студії та майстер-класи із «коронованими» письменниками.

 

Бібліофест VII «Бібліотечний тренд ФАЙНОГО МІСТА»

 

У Тернополі всьоме організували єдиний  у країні «Бібліофест»

Фестиваль тривав три дні під гаслом «Бібліотечний тренд файного міста». У цей девіз, каже заступник голови міськради Леонід Бицюра, вклали такий зміст: книгозбірня — це не лише набір книжок, це ідея, розум, дія.

Понад 60 різноманітних заходів відбулися у фестивальних межах. А розпочали з дефіле книжкових красунь, які пройшли центральними вулицями Тернополя. Дівчатка прагнули привернути увагу до читання. Тому несли сумочки, де лежали книжечки з написом «Незнайомому читачеві від автора». Сподівалися, що під час цієї акції читач відкриє нове ім’я автора, а автор знайде нового читача.

Красунь було 12.  Кожна з дівчат репрезентувала одну з книгозбірень, відображаючи в елементах одягу відповідний напрям бібліотечної діяльності.

Під час фестивалю відкрили урбан-бібліотеку. Ще донедавна вона не мала власної читальної зали, була тривалий час зачинена. Її відремонтували за кошти міськради та спонсорів.

 «На її прикладі показали, як можна працювати командно», — зазначає директор міської централізованої бібліотечної системи Світлана Козелко. І розповідає, що тут оновили книжковий фонд, придбали комп’ютери, подбали про диван і літературне дерево, зробили нові стелажі, облаштували лабіринти періодики. Тут можна замовити літературний фреш зі смаком читання, детектив-дегустацію тощо. А наприкінці року мають намір відчинити двері й коворкінг-центру.

Учетверте на «Бібліофесті» міські книгозбірні репрезентували артбуки. Творити їх бібліотекарям завжди допомагають народні майстри, читачі.

Цього року ці мистецькі книжки-роботи представили у вигляді дерев’яної колиски, валізи, плетеної скрині, платівок, ящика з-під набоїв, друкарської машинки, пазлів. Бібліотека-музей «Літературне Тернопілля» випустила черговий том циклу «Музей у валізі», цього разу присвятила його 145-річчю із дня народження Богдана Лепкого.

Центральна міська бібліотека для дорослих підготувала артбук «З героїчного коріння забуяли сходи», присвятивши його тернопільському науковцеві, громадському діячеві Миколі Лазаровичу. Коли стали працювати над цією рукотворною книгою, бібліотекарі збагнули: повинні згадати українських героїв останнього сторіччя. Адже Микола Лазарович активно досліджує історію Українських січових стрільців, його краяни та родичі воювали в лавах УПА. Коли російський агресор з поплічниками розв’язав війну на сході України, професор Микола Лазарович добровільно пішов на фронт. Тож сторінки артбуку присвятили воїнам УПА, героям-оборонцям сучасної України. Розмістили листи нашим бійцям від дітей, дружин, батьків.

Загалом за чотири роки бібліотеки міста створили майже 50 артбуків. Рукотворні книги, крім Тернополя, репрезентували ще в Києві. Тепер ведуть перемовини, щоб виставити їх в одному з музеїв Львова та в Кракові (Польща).

Тим часом на «Бібліофесті» відбувалися численні зустрічі з письменниками, видавцями. В кав’ярні «Франсуа» відкрили книжкову полицю «Хрустка свіжа запашна книжка до кави». На ній з’явилися книжки, які подарували знані автори краю. Акція «Якщо ти не читаєш, то ми йдемо до тебе» та ще багато інших креативних заходів. «Ми вкотре довели, — каже Світлана Козелко, — що бібліотеки — не нудний заклад, а читати — справа не лише цікава, пізнавальна, потрібна, а й модна».

 

«Бібліофест – VIIІ «Тернопільські читання по-особливому»


Презентації, фан-зустрічі, літературні гастролі, бенефіси, читацькі естафети

Розпочався фестиваль презентацією ексклюзивних арт-буків «Мого народу гілочка тернова», що проходила в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття.

На думку о. Віталія Козака, який відкрив урочистий захід, це надзвичайно важливий концептуальний задум, який допоможе отримати додаткову нову інформацію про значимих для нашого краю і міста особистостей, які служили Україні і Богу. І важливим було не просто про них розказати, а розказати в особливий спосіб. Вітаючи присутніх із важливою подією, начальник управління культури та мистецтв Олександр Смик, нагадав, що  колекція арт-буків вже найбільша в Україні – 52 мистецькі книги, кожна з яких є в одному екземплярі. Приємно відзначити, що про незвичну тернопільську колекцію вже знають у багатьох містах України – Києві, Львові, Харкові, Вінниці. «Тернопільські читання по-особливому» – бренд фестивалю, привітав також заступник очільника міста Леонід Бицюра.

Арт-буки присвячені духовним особистостям: Миколі Чернецькому, Андрею Шептицькому, Йосифу Сліпому, Степану Ратичу, Любомиру Гузару, черниці Олені Вітер тощо. У створенні цих єдиних, в одному екземплярі мистецьких книг, бібліотекарі поєднували різні декоративні техніки: поліграфію, малюнок, полотно, витинанку, вишивку.

Цього ж дня у Центральній міській бібліотеці підбиття підсумків та нагородження переможців літературно-мистецького конкурсу «ТЕРНОслов». Конкурс тривав з 24 липня до 15 вересня і був розрахований на дітей віком від 5 до 17 років. Свої творчі сили спробували 57 дівчаток та хлопчиків, які надіслали 86 робіт. Твори фіналістів будуть надруковані у збірнику.

Організатори: Тернопільська міська рада, Управління культури та мистецтв ТМР, Тернопільська міська ЦБС та Креативна студія Ірини Мацко ІРИска. Оголосили п`ять номінацій: проза, поезія, сценарій, ідея та живопис, рисунок чи комікс. Теми свідомо не окреслювали, щоб не обмежувати дітей у вираженні їх творчості. До складу журі ввійшли відомі митці Тернополя, Львова та Києва: Богдан Мельничук, Євген Удін, Світлана Козелко, Ірина Мацко, Марія Морозенко, Ярина Каторож, Валентина Семеняк, Наталя Турчин, Юрій Матевощук, Анастасія Нікуліна, Любов Відута, Любов Поворозник, Володимир Поворозник, Микола Дмітрух. А також допомагали, підказували та визначали основних фіналістів знані експерти: Наталя Гузєєва, Віктор Андрієнко, Надійка Гербіш, Сашко Дерманський, Дара Корній.

Наші фіналісти: Андрій Белей, Юлія Жаровська, Софія Чорпіта, Софія Курчак, Софія Ткачук, Маргарита Швалюк, Яна Тхорик. Дарина Липка, Уляна Стасишин, Оля Ковальчук, Катерина Бучковська, Соломія Сонічева, Ірина Бейгер, Любомир Лесонін, Оксана Атаманчук, Ярослав Дідик, учні 4-А початкового класу Тернопільської класичної гімназії, вчитель Лайбіда М. М., Марія Безпалько, Катерина Маргула, Оксана Атаманчук, Анастасія Мацко, Владислав Дзюрбан, Владислав Вавринчук.

Усі учасники отримали дипломи та подарунки від міської ради, книги, блокноти та альбоми для творчості, а фіналісти особливу нагороду – їхні твори ввійдуть у збірку, яка вже у процесі формування. Фіналістам свої вітання передало видавництво «Академія». Переможці від Тернопільської Кінокомісії отримали квитки на перегляд фільму у «Сінема Сіті».

Конкурс відбувся, а ми працюємо далі. Діти знову писатимуть свої твори, щоб у наступному році спробувати власні сили у "ТЕРНОслові 2019"!

 

«Містичні перевтілення за книгою І. Мацко «Містика тернового поля». Перша збірка легенд Тернополя "Містика Тернового поля" побачила світ у видавництві "Мандрівець". Автор книги письменниця Ірина Мацко. Протягом року вона збирала та упорядковувала усе цікаве містичне та легендарне на рідних теренах. Проілюстрована збірка роботами художника графіка Володимира Бахтіна. У книжці і духи, і відьми, і привиди, і місця сили. Відповідно і людей запрошували на презентацію книжки у цікавий спосіб - ловили на вудки просто з балкону центральної бібліотеки для дорослих, що по вул. Руська. Також з балкону лунала жива музика. Атмосферно задекорована бібліотека зустріла учасників зустрічі. Свічки, кажани, чорні кішки, юні відьми, дзеркала, чорне та біле, як добро і зло, світло і темрява - такий інтер'єр створили працівники бібліотеки на чолі з директором Світланою Козелко. Допомагали юні учасники театральної студії "Багато галасу".

Ідея написати збірку була у Ірини давно, але головним поштовхом стала розмова з заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою. Адже Тернопіль активно долучається до світу кіно і така робота з легендами може стати основою для нових кіношедеврів.

Естафету дослідження історії та легенд міста продовжать Леонід Бицюра та Лілія Костишин. Серія книг так і буде називатись "Скарби файного міста". Перші вірші, які увійдуть у майбутню збірку, лунали у бібліотеці і зачепили серця гостей, адже в основу покладені реальні події, які колись відбулись у буремні часи у Тернополі.

Відкриття ЕКО- бібліотеки «Смакуй життя у стилі ЕКО». З відкриттям оновленого простору прийшли привітати: Леонід Бицюра – заступник міського голови з гуманітарних питань, Світлана Козелко – директор КУ «Тернопільської міської ЦБС», Іван Герц – директор ТОЕНЦУМ, колеги та читачі бібліотеки. На відкритті були представлені такі  локації: глиняна інсталяція, презентаційна - «Еко продукти – Пастила» та фото-зона «Смакуй життя з ЕКО». Бажаючі взяли участь у майстер-класах: beauty зона/малюнок хною/, з флористики, флораріуму, виготовлення натурального мила.

   Усі заходи в рамках Бібліофесту - VIIІ були розділені на три категорії: Територія зрілості (вікова категорія 16+), Територія дитинства (вікова категорія 0-16 років) та Територія відпочинку (дисконтна група).

Бібліофест - ІХ: «Бібліотеки - громаді. Відкритий простір»


В Українському Домі «Перемога» відбулося урочисте відкриття триденного фестивалю «Бібліофест: Бібліотеки - громаді. Відкритий простір». З початком традиційного щорічного фестивалю привітав організаторів, учасників та гостей літературного свята міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Мені дуже приємно, що цей унікальний фестиваль для бібліотечних систем в Україні «Бібліофест» уже дев’ятий рік поспіль проводиться в Тернополі, тішить літературних гурманів міста і гостей з інших регіонів новими літературними шедеврами та відкриває по-новому старі твори, - наголосив Сергій Надал.

Міський голова додав, що підтримка і розвиток бібліотечної мережі у місті було і надалі буде важливим завданням Тернопільської міської ради.

Під час урочистого відкриття фестивалю відбулася презентація нової колекції Артбуків «Тернопіль – місто кінофестів», літературний батл за участю тернопільських письменників, дефіле українського одягу, презентація колекції флористичних еко-костюмів та виступ «Пісочна анімація». А особливістю цьогорічного відкриття «Бібліофесту» стало встановлення рекорду Тернополя «Найбільша колекція мистецьких Артбуків».

 Зокрема, представниками реєстру рекордів Тернополя зафіксовано 69 мистецьких Артбуків, аналогів яких немає в Україні. До слова, ця колекція Артбуків є не лише найбільшою в Тернополі, а й в Україні. 26 вересня в Українському домі «Перемога» відбулося встановлення рекорду України – «Найбільша колекція артбуків»

Впродовж трьох днів у міських бібліотеках діяли різноманітні виставки-інсталяції, презентації книжок, майстер-класи, афтограф-сесії, зустрічей з письменниками тощо.

Звітна презентація проєкту громадських ініціатив: «Можливості-обмежені, здібності-безмежні» відбулася на базі бібліотеки-філії №8 для дорослих - оновленої бібліотеки, котра стала точкою суспільної активності, майданчиком інклюзії та спілкування різних верств населення.

 (Громадський проєкт, що реалізовується бібліотекою-філією №8 для дорослих  та бібліотекою-філією №4 для дітей).

У спільному просторі без обмежень під час заходу об’єднались музична і художня школи, Галицький коледж і обласний навчально-реабілітаційний центр для діток з ДЦП.

Творили, ділились думками, надихались для нових звершень

Оновлену платформу для дітей «Бібліоленд-країна фантазій, читання та творчості» представили 27 вересня в бібліотеці-філії №5 для дітей.

 На відкритті бібліотеки були присутні замісник мера Леонід Бицюра та директор ЦБС Світлана Козелко. Також вгості завітали письменниця-казкарка Шулим Галина, майстриня, лялькарка Ірина Харатін, керівник гуртка станції юних техніків Жеребна Зоряна а також наші колеги з міських бібліотек. Була представлена колекція ляльок Наталії Басараб.

Сергій Надал привітав бібліотекарів міста з професійним святом та вручив кращим представникам галузі подяки, відзнаки та цінні подарунки. Урочистості з нагоди свята відбулися у Центральній міській бібліотеці.

«Всеукраїнський день бібліотек символізує глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури. А праця бібліотекарів – клопітка, складна і надзвичайно потрібна. Адже віддані своїй професії, Ви спонукаєте кожного з нас полюбити книгу, - наголосив Сергій Надал. – Тому підтримка і подальший розвиток бібліотечної мережі є одним із важливих завдань мерії Тернополя. За останні роки робота бібліотечної системи у нашому місті докорінно змінилася - тут реалізовуються нові проекти, запроваджуються сучасні технології, бібліотеки відвідує молодь. Навіть в еру інформаційних технологій, бібліотеки Тернополя зберегли і примножили своє значення для тернополян».

Очільник Тернополя також відзначив цінність щорічного бібліотечного фестивалю «Бібліофест», який проводиться у нашому місті уже дев’ятий рік та в рамках якого цьогоріч встановлено і зафіксовано рекорд України «Найбільша колекція мистецьких Артбуків».