Літературна імпреза:" Традиції святкування Дня Матері в Україні"

12 травня бібліотека №3 для дітей


   Вперше свято Матері на Галичині відзначали 12 травня 1929 року . Згодом свято поширилося по всій Україні, але ненадовго, всього на десять років. Сьогодня свято Матері стало одним з найпопулярніших у Галичині. Вже з самого ранку діти вітали рідних матусь теплими словами, дарували невеличкі даруночкі, які виготовляли власноруч. У травні 1991 року знову відродився стародавній звичай: вшановувати Матусь у другу неділю травня. Найкращий місяць травень, коли все заквітає зеленню і квітами, коли вся природа оновлюється, в місяць Пречистої Діви Марії який є символом нового життя. 

  У бібліотеці проведено літературну імпрезу:" Традиції святкування Дня Матері на Україні" з майстер-класом "Сюрприз для мами своїми руками -бонбоньєрки" ( подарунок для мами- маленькі коробочки виготовлені з кольорового твердого паперу з сюрпризом) . Художник- дизайнер Оксана Мартинюк. 

   Бонбоньєрки:  «бонбоньєрки» ... Що це таке? Невелика декоративна коробочка (мішечок), що служить одночасно і подарунком, і місцем зберігання різних солодощів або маленьких сувенірів і дрібничок. Вважається, що прототипи бонбоньєрок з'явилися в Стародавньому Римі, але широке поширення вони одержали в 15-16 століттях у Франції. У той час їх робили з порцеляни, дерева, кришталю, золота, інкрустували коштовним камінням. У них зберігали цукерки або цукор, одночасно використовуючи бонбоньєрку як предмет інтер'єру.

     А в наші дні бонбоньєрки - що це таке?

Крім того, що в них продають і потім зберігають різні ласощі (цукерки, сухофрукти, шоколад, горіхи), бонбоньєрки використовують як засіб, що дозволяє ефектно піднести подарунок.

          А які є види бонбоньєрок?

  Сьогодні їх роблять з паперу, картону, фарфору, кераміки, скла, тканини. Форма може бути різна: кругла, овальна, плоска або фігурна. Особливо поширені бонбоньєрки у вигляді мішечка, зшитого з дорогих фактурних тканин і прикрашеного незвичайними аксесуарами. Піднести її можна на будь-яке свято - Новий рік, Різдво, 8 Березня, день народження і т. д. Однак найчастіше, за європейською традицією, їх дарують на весіллях.: (Джерело:  http://faqukr.ru/dim-i-sim-ja/57238-bonbonerka-shho-ce-take-vidi-i-priznachennja.ht  )

-Підготували:Качалуба Т.М., Синиця О.Є.