З книжкової полиці бібліотеки!

Бібліотека-філія №2 для дорослих 8 лютого 2021


«Як читати класиків» – нова книга Ростислава Семківа, яка охоплює різні жанри і творчість відомих письменників. Допомагає краще зрозуміти, що мали на увазі улюблені автори та навчить отримувати задоволення від літератури.

Хтось сприйме цю книжку як приватну лекцію від автора, а хтось — як захопливу розмову в улюбленій кав’ярні чи пабі про твори, що увійшли в канони й навчальні програми, стали культовими, та й про читання загалом.

А читання — найдавніша доступна всім машина часу, — вважає літературознавець Ростислав Семків. У новій книжці «Як читати класиків» директор видавництва «Смолоскип» і викладач Києво-Могилянської академії поділився читацькими лайфхаками:

1. Сьогодні бути розумним — модно.

2. Важливо робити все усвідомлено.

3. Читання книжок — це свобода. «Не соромтесь непрочитаного — хваліться прочитаним».

4. Де знайти час? «Люди поділяються на тих, хто постійно має при собі книжку, та решту».

5. Читання слід врегулювати.

10 книжок, які радить почитати Ростислав Семків:

книги першої психологічної потреби:Мішель Турньє «Вільшаний король», Марґарет Етвуд «Оповідь служниці», Френсіс Скотт Фіцджеральд «Ніч лагідна»;

книги специфічного досвіду:

Тарас Прохасько «НепрОсті», Вільям Берроуз «Голий ланч»;

книжки зразкової інтриги:

Артуро Перес-Реверте «Фламандська дошка», Агата Крісті «Тіло в бібліотеці»;

інші приємні книжки:

Девід Лоуренс «Коханець леді Чаттерлей», Майк Йогансен «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швейцарію», Ярослав Гашек «Пригоди бравого вояка Швейка».