Колядують зорі на Різдво Христове

Бібліотека-філія №4 для дорослих 5 січня 2021


Різдво є одним з головних християнських свят, яке вирізняють унікальні звичаї і традиції, а також власні символи.

В Україні традиції святкування Різдва Христового передавалися від покоління до покоління. Наші прадіди чекали цього свята весь рік і ретельно до нього готувалися.

6 січня з появою першої зірки українці сідають за щедрий, але пісний стіл. Святий вечір прийнято проводити у колі всієї родини.

Святкова вечеря традиційно складається із 12 страв, які символізують 12 апостолів. Головною різдвяною стравою є кутя - пшенична або ячмінна каша з родзинками, маком, медом і горіхами.

У Святвечір до хати приносять дідух - житній, пшеничний або вівсяний сніп. Він символізує урожай, добробут, дух предків і є оберегом роду.

Колядування стало важливою традицією Різдва.  Колядники починають ходити по будинках із Святого вечора. Часто вони носять із собою на палиці велику зірку - вона символізує Віфлеємську, яка ознаменувала народження Христа. Вважається, що чим більше колядників відвідає оселю, тим щедрішим буде для родини рік.

Для більш глибшого ознайомлення з традиціями святкування Різдва до уваги користувачів у бібліотеці представлена різдвяна мозаїка

"Колядують зорі на Різдво Христове"