Свята починаються! Мрії збуваються!

Бібліотека-філія №2 для дорослих 5 січня 2021


Друзі, вже розпочалися зимові свята! На бібліотечних книжкових поличках вже є чимало історій, які розповідають про прихід зими, Святого Миколая, новорічні дива та Різдво. Тож сьогодні, ми поринимо у справжню зиму! Пропонуємо Вам кілька цитат із новорічно-різдвяних книг.

«Цікаво, як на небі святкують Різдво, – подумав я. – Може, моя матуся також пече там свої медові яблука, хоча на небі немає убогих». А потім мені здалося, що я і справді бачу її…

Р. Скоттон, «Різдво для Сплета»

Сиджу собі, святкую Різдво, пишу тихенько, не кваплячись, як колись. Це просто збування буття ось таким – письмовим чином, коли зникає час, а натомість настає вічність, така люба, така прийнятна, рятівна для смертної істоти вічність споглядання і творчості…

К. Москалець,  «13 різдвяних історій»

Сьогодні я ночуватиму у вертепі. Недобре буде, коли в самісіньке Різдво ангели спустяться з неба і побачать, що Ісус замерз. Я цілу ніч співатиму йому свою пісеньку й зігріватиму його – своєю шубкою і своїм диханням. І зранку він буде щасливий та веселий, як і личить малому Цареві світу...

Б. Матіяш, «Казки Різдва»

Різдво!.. Ви чуєте? Лишень від звуків цього чарівного слова у небі починають співати невидимі дзвіночки, і здається, що от-от станеться дещо казкове. Чуєте?

На Святвечір уся родина збирається разом. На столі – 12 страв, які нагадують про 12 апостолів. Христос, коли виріс, став їхнім учителем – а без наставників ми не пізнаємо найголовнішого. Під скатертину кладуть трохи сіна, аби нагадати про стаєнку у Вифлеємі. Вона одного дня стала найсвітлішим місцем на землі.

М. Лаюк, «Різдво Христове»

Сніжинки летіли на Повза зі всіх сторін, сідали на лапи і на живіт, лоскотали ніс і вуха. Це було, на диво, приємно і зовсім не страшно. Повзові стало так радісно, що захотілося бігти їм назустріч…

М. Прохасько і Т. Прохасько, «Хто зробить сніг»

Різдвяна ялинка – найкраща у світі! Тільки сама ялинка різдвяною бути не може. Вона має стояти посеред великої кімнати, її прикрашають кульками, хлопавками, срібними янголами, а ще…

Н. Гербіш, «Одного разу на Різдво»

Ось хоча б і Різдво. Зате який відчуваєш священний трепет, якими добрими поривами повнишся! Я завжди чекав цих днів як найкращих у році. Це радісний час – дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні у всьому календарі, коли люди, наче за мовчазною згодою, вільно розкривають один перед одним свої серця і бачать у своїх ближніх, – навіть у незаможних і знедолених, – таких же людей, як і вони самі… Тож хай живе Різдво!

Ч. Діккенс, «Різдвяна історія»

«Я б, напевно, віддав усе на світі за просте, морозне, сніжне Різдво мого дитинства», Д. Сіммонс «Друд, або Людина в чорному».

«Вони пролетіли швидко, ці дні, напоєні ароматом соснових гілок і різдвяної ялинки, у тремтливому світлі ялинкових свічок, в сяйві блискіток і мішури, — пролетіли як уві сні, де кожна хвилина життя дорівнює одному серцебиття», М. Мітчелл «Віднесені вітром».

« Різдво - це  час зосередитись на собі і на сім’ї, а не на суспільстві; час отримувати і час втрачати; час зберігати і час викидати; час сіяти і час пожинати посіяне»,  Р.Желязни.

«Новий рік – це сумне розставання зі старими ілюзіями і радісна зустріч з новими», Ф.  Раневська.

«Ми відкриваємо книгу. Її сторінки чисті. Ми збираємося заповнити їх власноруч. Книга називається «Можливість», а її перша глава називається "Новий рік". Новорічний настрій – це коли радий бачити навіть тих, хто помилився дверима»,  М.  Мамчич.

«Скільки людей святкують Різдво! А скільки дотримуються Його заповідей?», Б. Франклін.

«Різдво! Це свято вже задовго до свого приходу манить мене привітним добрим світлом. Я з нетерпінням чекаю цього дня, і стаю краще, чистіше, ніж був  весь довгий рік, жодної чорної думки не таїться в моїй душі, широко розкритою назустріч небесній радості...», Гофман Т. «Пригоди в новорічну ніч».

«Всякий раз, коли ми любимо, і всякий раз, коли ми віддаємо – це Різдво», Д. Мэдитер.

Наповніть свої серця любов’ю…