Усі ми під Святим Покровом

Бібліотека-філія №2 для дорослих 13 жовтня 2020


Пречиста Свята Покрово –

Козаків покровителько!

І наших звичаїв хранителько!

Молюся тобі, Богородице мила,

Щоб славою ти Україну покрила,

Як землю багрянцем дібров,

Щоб ворог її не зборов.

Даруй доброту і любов.

Візьми нас під свій

Материнський Покров!

 

               Надія Гуменюк

14 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, та День захисника України. Ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно.

Свято Покрови нагадує кожному з нас про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід. Започатковано святкування Покрови ще за часів хрещення Русі.

Існують легенди щодо його  походження. Відповідно до одної з них, давнє язичницьке плем’я атакувало та намагалось захопити головне місто всіх православних християн – Константинополь, через що містяни звернулись із молитвою до Богородиці із проханням про захист. Почувши молитви, Мати Христа врятувала людей, вкривши своєю покровою так, що вороги більше не могли їх побачити. 

Покрова вважалась покровителькою козаків. Щорічно з великою урочистістю вони відмічали це свято на Січі у своєму головному храмі святої Покрови. Українська Повстанська Армія (УПА) - теж обрала собі це свято за день Зброї, віддавшись під опіку святої Матері Богородиці.

Покрова святкується в нас не тільки як народно - релігійне, а й національне свято, воно стало символом нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз. День захисника України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині, у цей День українці вшановують пам’ять усіх полеглих воїнів …