Чарівний світ Джоан Роулінг

Бібліотека-філія №4 для дітей 31 липня 2020


Сьогодні, 31 липня, видатна особистість зі світовим ім`ям, відома англійська письменниця Джоан Кетлін Роулінг святкує 55-річчя!

Вона одна з найбагатших жінок Великобританії. Її книги стали бестселерами. Письменниця отримала чимало нагород... і все, завдяки "Гаррі Поттеру."

Одлного разу в поїзді, що прямував з Манчестера в Лондон, у письменниці з`явився образ того самого, славнозвісного хлопчика-чарівника в круглих окулярах - Гаррі Поттера.

 Першою людиною, яка дізналася про існування цього героя, стала сестра авторки. Як і в дитинстві, Джоан переказала Ді сюжет першої книги. Ді сміялася до сліз. Це, мабуть, і переконало Роулінг у неминучому успіху книги.

Стартом кар`єри Джоани Роулінг можна вважати видання першої частини роману "Гаррі Потер і філософський камінь"(1997). Тираж склав 1000 примірників. У 1998 році цей твір отримав першу премію міжнародного рівня - "British Book Award".

Після такого успіху в США було проведено аукціон, лотом на якому виступало право публікації "Філософського каменя". У торгах перемогу здобуло американське видавництво "Scholastic Incorporation", яке заплатило 105 тисяч доларів.

На сьогоднішній день всі 7 частин фантастичної саги переведені на 70 мов. Крім того, за романами зняті чудові фільми.