Рідна мова - духовний скарб нації

Бібліотека-філія №3 для дітей 25 червня 2020


РІДНА  МОВА -  ДУХОВНИЙ  СКАРБ  НАЦІЇ

28 червня вся Україна святкує День Конституції. Це свято вважається одним із наймолодших, адже воно з’явилось лише після ухвалення Основного Закону України.

Писали українську Конституцію цілих шість років – з 1990 по 1996.

Наша країна має багатовікову історію конституційного процесу. Знаменита Конституція українського гетьмана Пилипа Орлика була опублікована ще на початку XVIII століття – в 1710 році і за оцінками істориків, стала однією з перших європейських конституцій Нового часу. Чинності конституція Орлика, однак, так і не набула.

Сучасна історія Конституції України розпочалася 28 червня 1996 року. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави і повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.

Конституцією України статус державної мови надано українській мові (частина перша статті 10). Це повністю відповідає державотворчій ролі української нації, що зазначено у преамбулі Конституції України, нації, яка історично проживає на території України, складає абсолютну більшість її населення і дала офіційну назву державі.

Положення про українську мову як державну міститься у розділі I "Загальні засади" Конституції України, який закріплює основи конституційного ладу в Україні.

Пам’ятай!

Сьогодні  Україна творить свою державу. На її розвиток та зміцнення має бути спрямована і нова мовна політика.  Визнання української мови як державної засвідчує історичну витривалість нашого народу, здатність оберігати скарби своєї культури, бачити історичну перспективу.

Справа кожного українця – знати, берегти, збагачувати велике духовне надбання свого народу рідну українську мову.

  Наша мова повинна бути не тільки офіційною мовою  держави  України.

Вона повинна входити у свідомість кожного з дитинства, адже усвідомлення себе як людини здійснюється саме через мову.