Співець української землі на американському континенті

Центральна дитяча бібліотека 10 лютого 2020


Мистецький вечір-портрет "Співець української землі на американському континенті", присвячений 105- річниці від дня народження Якова Гніздовського -

українського графіка, живописця, кераміста, і мистецтвознавця.

Гостями бібліотеки були: мистецтвознавець, художниця Наталія Собкович та учні 10-А класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич.

Жива, безпосередня, неординарна, емоційна розповідь пані Наталі про життєвий і творчий шлях Якова Гніздовського та її особисті враження, як мистецтвознавця, про роботи митця, нікого з присутніх не залишила байдужим.

Учні переглянули фільм про Я. Гніздовського, який був своєрідним майстер-класом самого митця у створенні деревяної графіки.

Відвідали віртуальну галерею про Я. Гніздовського "Творець спокою і щастя", створену працівниками бібліотеки.

Взяли участь у літературному диліжансі "Книжкова графіка Яківа Гніздовського."

Ілюстрація до книжки Леоніда Мосендза "Волинський рік" (Мюнхен, 1948 р.) - Яків Гніздовський використав плетінку, поширену у заставках українських рукописних книг середніх віків.

 У петлях, які утворюються між звивинами вервечки - символічні зображення чорирьох пір року і 12 знаків зодіаку.

 Переглянули виставку-вернісаж "Поверніть мене в Україну", представлену в бібліотеці.

Шанувальникам мистецтва в Україні та поза її межами ще належить відкрити Гніздовського, оцінити філософську глибину його гравюр і картин - і за змістом і за формою.

В ювілейний рік від дня народження мистця маємо нагоду відкрити невідомі грані його таланту, замислитися над незвіданим Божим помислом, який веде людину земним шляхом, і підняти погляд на мистецький Олімп, де заслужено сяє творчий ужинок Якова Гніздовського.