Борщівська вишивка жива

2019 Р. Бібліотека-філія №4 для дорослих Етно центр


Україна багата своїми традиціями. Український народний стрій, багатий і довершениий. Кожний регіон України славиться своєю неповторністю, автентичністю і особливістю орнаментів вишивки. Наш край прославила, тепер уже відома борщівська сорочка. Про цю сорочку багато сказано, і приємно, що є люди які колекціонують і зберігають старовинні народні борщівські строї.Такі, як Віра Матковська, етно-галерея "Спадок" родини Демкури.

         Два роки тому, молоді, талановиті, завзяті майстрині Вікторія Кривоніс, Майя Юркевич та Лариса Овчарук заснували в Тернополі "Школу борщівської народної сорочки"   

             З нагоди двох річчя існування в  нашій бібліотеці "Етно-центр" відбулось відкриття виставки учасників ГО"Школа борщівської народної сорочки" під назвою "Борщівська вишивка жива".

              Борщівська вишивка жива і буде жити, і з нею будемо завжди творити!

     Сьогодні вона отримала нове дихання на полотнах учасників даної організації.

      Серед експонатів можна побачити - вишиті вироби з борщівськими швами, і не тільки, зокрема - сорочки, сукні, картини, рушники, намиста... Адже вишивальниці вміють все робити - творити, жити і любити. І в кожної це виходить по своєму - унікально та неповторно.