Патріотичний прайм - тайм "Кіборги. Донецький аеропорт"

25 січня 2019 р.


16 січня, - День пам'яті "кіборгів" - військових і добровольців, які загинули під час захисту Донецького аеропорту. Героїчна оборона аеропорту тривала 242 дні.

Бої за встановлення контролю над аеродромом Донецького міжнародного аеропорту, який має стратегічне значення, тривали між українськими силовиками і незаконними збройними формуваннями з 26 травня 2014-го до 21 січня 2015 року.

Тернопільський митець Юрій Чумак презентував  у нашій  бібліотеці своє художнє полотно про захисників Донецького аеропорту. Історичну картину під назвою “Кіборги. Донецький аеропорт” присвятив мужності та героїзму цих людей. 

Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та сміливості українського війська, а захисників терміналів назвали – «кіборгами». Ці події тернопільський художник Юрій Чумак втілив у художньому полотні. Та йому як митцю передати фізичні страждання, зізнається, було непросто.

За словами Юрія Чумака, «Кіборги» щодня чекали, що їх можуть забити, поранити, а ще мали страх потрапити у полон.  

«Всі ті термінали, що були у Донецькому аеропорту, змітали з лиця землі», - зазначив він.  

Працювати над полотном художник почав ще три роки тому.  

«Я не люблю темних кольорів. Тут мені довелося себе переламувати (довелося малювати темними кольорами, -ред). Тому що, той жах, який пережили захисники аеропорту, потрібно було втілити. Ми змогли довести, що у нас існує армія, а саме зародок тієї армії, яка може воювати з таким монстром, як Російська Федерація. Оце надзвичайно важливий підсумок всієї тієї епопеї, Донецького аеропорту», - розповів художник.