БібліоРев’ю в творчому клубі "Розвивайко"

20 червня 2018 року Центральна дитяча бібліотека бібліотека-філія №2 для дорослих


В Тернопільській центральній дитячі бібліотеці працює творчий клуб"Розвивайко" для дітей від 3-х до 6-ти років. Діти-дошкільники пізнають світ і навчаються в формі гри.

 

БібліоРев’ю -цікава форма в роботі масових бібліотек. На прикладі народної казки "Колобок" пропрацювали цю форму з дітками.

Від фр. Revue — огляд. Аналізує, прогнозує, досліджує, вивчає.
А що каже нам Тлумачний словник української мови: 

РЕВЮ́ - Естрадне або театральне видовище-огляд що складається з невеликих сцен, номерів, різних за жанром, але об'єднаних спільною, перев. злободенною темою.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, 1977. — Стор. 476.


Отож, повернемося до казки "Колобок." 

 

Діти найкраще запам'ятовують текст, коли є видовищне дійство.  На початку заняття відбулася рольова гра "Чи знаєш ти казку "Колобок?"  в формі театральної постановки. Всім присутнім запропоновано витягнути картку, в середині якої написано, яка роль в казці йому дісталася. Ведуча читає саму казку і поступово запрошує казкових героїв щоб вони далі озвучували свою роль. Якщо дітки ще погано розмовляють, то виходять з своїми батьками, які прийшли з ними в бібліотеку.  Забули які слова  в казці для свого казкового героя, - тоді можна попросити підтримку в залі. На закінчення гри - хтось один може переказати всю казку сам. 


Далі дітям ми запропонували розмалювати  фломастерами  і кольоровими олівцями хитру лисичку з казки "Колобок." Запропонована розмальовка лисички в українському національному костюмі. Розмальовуючи дітки дізнаються, які барви  є в лисички,  також знайомляться з українським національним костюмом. Для цього пропонуються гарні дитячі книги, в яких надруковано український національний костюм. Вивчивши казку і розмальовку - потрібно дальше розважитися. Для цього можна поспівати. Пісенька "Я лисичка, я сестричка не сиджу без діла..." гарно підходить щоб її вивчити. 

Хвалькуватий Колобок в казці потерпів фіаско. Тут і вивчили  приказку: "Казка вчить, як на світі жить."