Святкуємо Міжнародний день захисту дітей у бібліотеці

1 червня 2018р. Центральна дитяча бібліотека


Це одне з найстаріших міжнародних свят. Цікаво, що ще у XVII столітті і хлопчики і дівчатка носили сукні. Нині ж, наприклад, в Японії дуже дбайливо ставляться до виховання дітей. У японських школах відсутні батьківські збори. Також  у цій країні під час спілкування дорослих з дітьми не прийнято вживати погані слова. У Великобританії, до речі, робити чужим дітям зауваження суворо заборонено. У бельгійських діточок розпочинаються заняття у школі вже з трьох років. А в Швеції згідно із законом заборонено використовувати для реклами дітей, які молодші 12 років.

      Міжнародний день дітей як масовий захід має свій прапор.  Знак Землі, що розміщений в центрі - це символ нашого спільного дому. А на зеленому тлі, що символізує гармонію, зростання, свіжість і родючість, довкола знаку Землі розміщені стилізовані фігурки - червона, жовта, синя, біла, і чорна. Ці  людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. 

Дитяче свято у багатьох країнах відзначають масовими, розважальними і культурними заходами. От і ми, працівники центральної дитячої  бібліотеки  до Міжнародного дня захисту дітей підготували  для наших  читачів 1 червня  інтелектуально - розважальну програму  "Я люблю країну, де є право на ім"я і на родину".

       У рамках заходу була організована  книжкова  інсталяція "Літо з книгою" ,  виставка - панорама "Світ дитинства";

 інформаційні хвилинки"Цікаво про Міжнародний день захисту дітей", селфі - фотозона від волонтера Ольги Алексевич; творче заняття у рамках клубу "Розвивайко" на тему "Аплікація "Павич"" за участю волонтера бібліотеки Олі Алексевич; майстер - клас  у  техніці народної витинанки з елементами декупажу; бібліопікнік "Читаємо по колу казку Лесі Українки "Три метелики"" /у рамках проекту "Бібліотека під відкритим небом"/; фізкультхвилинки та рольові ігри для дітей: гра  -конкурс "Почепи яблука!" "Знайди прищіпку", гра - конкурс "Першовідкривач", гра - конкурс "Малюємо ножицями" , "Чарівне цукеркове дерево", сторітелінг "Самі собі казкарі"/ продовжуємо казку "Крихітка Павучок" 

Міжнародний день захисту дітей - це не лише веселе свято для діточок. Це і нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб всі діти росли щасливими, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.