Готуємось до Великодня : час для писанок.

23 березня 2018 р. Центральна дитяча бібліотека


23 березня працівники Центральної дитячої бібліотеки завітали до учнів 4-Б ЗОШ №9 щоб провести майстер - клас «Декупаж великодніх яєць своїми руками». Працівник бібліотеки Макара Ірина провела народознавчу бесіду "Писанкові очі Всесвіту", ознайомивши школярів із символікою писанок, розповіла про повір"я, легенди українців, пов"язані з писанками.

Легенда про писанку.

Було це давно, дуже давно. Ще тоді, коли Ісуса Христа мали розіп’яти на хресті. Плакала, гірко плакала Мати Божа і не знала, як допомогти синові, що робити, щоб його врятувати. Аж ось що прийшло їй на гадку: принесе подарунок Пілатові. Нічого в неї немає, та, може, всевладному Пілатові сподобаються помальовані узорами яйця, і він помилує її сина.  Швидко взялася до роботи. На білих, мов сніг, яєчках почала писати прекрасні візерунки. І щойно сльоза падала на яйце, як одразу ставала червоною, мов кров, крапкою. Коли вже намалювала з десяток яєць, зав’язала їх у хустину й вибралася до Пілата. Прийшла до його палати й упала перед ним навколішки. Та, як ставала на коліна, хустина розв’язалася, і всі писанки покотилися по цілому світі. Закотилися вони й в Україну.

Юні читачі переглянули книги з народознавчої тематики, які є у фонді бібліотеки та з великим захопленням оформляли великодні яйця у техніці "декупаж".

Ми бажаємо кожному українцю навчитися писанкувати, бо «ми на якийсь час повертаємося в далеке минуле нашого народу», відчуваємо духовну єдність. Нехай  «кожна подарована писанка стане місточком любові між людьми».

Усім весняного оновлення і духовного пробудження!