ТАЇНСТВО УКРАЇНСЬКОГО РІЗДВА

17 січня 2018 Центральна дитяча бібліотека


Різдво. Зірок крижинки на ялинці.

Вже батько дідуха приніс до хати,

І я беру торбинку на гостинці,

Душа бринить - іду колоядувати.

С. Галябарда

     

Різдво – свято таємниче та сповнене легенд, містики, дива. А все тому, що воно знаменує народження Ісуса Христа у Віфлеємі. За християнськими віруваннями, Бог послав Ісуса на землю для спокути гріхів та порятунку людства.   Це свято дає відлік сучасній історії – літочисленню нової ери. Але і нині воно не втрачає своєї значущості для людей у всьому світі. Воно приходить до нас завжди вчасно, завжди тоді, коли ми його найбільше потребуємо. Різдво маленької Дитини, яка вмістила в маленькому серденьку вселенську любов. Воно народжується із передчуття. Ось-ось має статися щось таємне і трепетне, ось- ось мають запалати у темряві золоті світлячки великої Радості.

  

 17 січня в центральній дитячій бібліотеці відбулась година народознавства "Таїнство українського Різдва",  на яку були запрошені учні  5-А класу школи-колегіуму ім. Йосипа Сліпого. Школярі прийняли участь у вікторині "Зимові свята українців", ознайомились з новинками літератури  "Містерія Різдва".Більш детальніше про різдвяну атрибутику українців юним читачам розповів, а потім і провів невеличкий майстер-клас по виготовленню павуків народний майстер, працівник обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ярослав Осадца.

Школярі прийняли активну участь у конкурсі на кращу колядку та щедрівку. Перемогу отримала активна читачка бібліотеки Куліч Софія.